Home / СУС Велес / Наумче Мојсовски заштитно лице на Гимназијада Охрид 2014

Наумче Мојсовски заштитно лице на Гимназијада Охрид 2014

лого гимназијадаМакедонскиот репрезентативец и член на ракометниот клуб Металург, Наумче Мојсовски ќе биде амбасадор, презентер и заштитно лице на „Гимназијадата“ која ќе се одржи во Охрид од 8 до 10 мај оваа година.
– Ќе ни биде огромна чест и задоволство што еден од најдобрите ракометари ќе биде амбасадор, презентер и заштитно лице на „Гимназијадата“ на која ние ќе бидиме домаќини. Ќе направиме се што е потребно да бидеме добри домаќини и за „Гимназијадата“ во Охрид да се прераскажува низ цела Македонија – рекоа од организациониот одбор. Градот Охрид за прв пат ќе биде домаќин на манифестација на која ќе партиципираат повеќе од 1000 спортиси, а ќе учествуваат средношколци од целата Македонија.

превземено од: http://www.ohridnews.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu