Home / Престој во природа / Ориентација во природа / Членовите на ИО “Димитар Влахов“ од Велес – трети во Скопје

Членовите на ИО “Димитар Влахов“ од Велес – трети во Скопје

b21Извидничкиот одред “Димитар Влахов“ – Велес, на покана на извидничкиот одред “Браќа Миладиновци“ од Скопје , на 14.11.2015 год. (сабота), по повод Денот на ослободување на град Скопје, со дванаесет  извидници или три патроли од  извидници и развигорци земаа учество на традиционалната акција  “Извидниците за својот град“. На оваа извидничка акција извидниците се натпреваруваа во голем број  на извиднички дисциплини, а на истата учество земаа пеесетина патроли на развигорци и помлади извидници. Велешките извидници во рамките на натпреварувачккиот дел во категоријата извидници го освоија третото  место. По освојувањето на второто место на Државниот извиднички ориентационен натпревар, ова е нов успех  на Велешките извидници,  со што се докажува квалитетната работа на членовите на извидничкиот одред “Димитар Влахов“- Велес.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu