Home / Престој во природа / Ориентација во природа / Извидниците од Велес трети по повод празникот на град Скопје

Извидниците од Велес трети по повод празникот на град Скопје

%d1%82%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%be1Извидничкиот одред “Димитар Влахов“ – Велес, на покана на извидничкиот одред “Браќа Миладиновци“ од Скопје , на 12.11.2016 год. (сабота), по повод Денот на ослободување на град Скопје, со шестнаесет извидници или три патроли од  извидници  земаа учество на традиционалната акција “Извидниците за својот град“. На оваа извидничка акција извидниците се натпреваруваа во голем број на извиднички дисциплини, а на истата учество земаа триесетина патроли на развигорци и помлади извидници. Велешките помлади извидници преставени преку патролите: Андон Ќосето го освоија седмото место, патролата Махо го освои петтото место и патролата Гемиџии во рамките на натпреварувачккиот дел во категоријата помлади  извидници го освои третото место. Со овој нов успех на Велешките извидници, се докажува квалитетната работа на членовите на извидничкиот одред “ Димитар Влахов“- Велес.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu