Home / Исхрана на спортистите / … за бадемите или мигдалите !!!

… за бадемите или мигдалите !!!

bademАко не сте знаеле суровите  бадеми го забрзуваат  метаболизмот. Истражувањата покажауваат  дека редовното консумирање на бадемите  за 62%, го забрзуваат  губењето  на телесната тежината, однос нивото на вкупните телесни  масти се намалуваат за неверојатни 56%, додека “кинењето“  на масти во областа на  стомакот се забрзува  дури до 50%. Една порција се состои од 23 парчиња на бадеми,   што е доволно да се задоволат потребите на телото со  протеини и незаситени масни киселини. Едноставно  уживајте во јадењето  на бадеми.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu