Home / Кондициска подготовка / Ефекти од вежбањето

Ефекти од вежбањето

Само со редовно следење на ефектите од вежбањето можеме плански  да дејствуваме на физичкиот развој , моторните и функционални способности,  нивото на нови моторни информации , моторните достигнувања и на когнитивните  и конативните димензии на личноста на спортистите.

м-р Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu