Home / СУС Велес / Државно првенство одбојка (женски) за основни училишта

Државно првенство одбојка (женски) за основни училишта

fusmakВо Велес на ден 13.03.2014 год. (четврток) во ООУ „Васил Главинов“ во 16,30 часот ќе се оддржи свечено отварање на финалниот турнир во одбојка (женски) за основни училишта во Македонија. На завршниот турнир учество ќе земат: ОУ „ВАСИЛ ГЛАВИНОВ“ – ВЕЛЕС, ОУ „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ – СКОПЈЕ, ОУ „Св.КЛИМЕНТ ОХРДСКИ“ – СКОПЈЕ, ОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ – ШТИП, ОУ „БРАТСТВО – МИЃЕНИ“ – ТЕТОВО, ОУ „КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ – ЈАНЕ“ – ПРИЛЕП. Финални натпревари ќе се оддржат на 15.03.2014 година со почеток во 10.00 часот.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu