Home / Спортски настани / Гемијата е изградена

Гемијата е изградена

стевеГемијата е веќе изградена. Извршниот одбор на здружението на граѓани Вардаска регата “Гемиџии“ денес на 4.11.2013 год. (понеделник) го посети градителот на гемијата мајстор Стеве. Воедно денес беше и за прв пат направена и телевизиска снимка на гемијата и тоа од страна на редакцијата на Утринската програма на локалната ТВ Канал 21. При самото симање имаше и изјави од страна на членовите на извршниот одбор за целокупните активности поврзани со градењето на гемијата.

проф. Ангелче Гушев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu