Home / Престој во природа / Логорување во природа / Велешките извидници не се плашат од темнината !

Велешките извидници не се плашат од темнината !

На акцијата “Се плашите ли од темнината? brico1” на извиднички одред “Методи Митевски- Брицо” која се одржа 4-6 април 2014 во дворот на манастирот Св. Илија село Говрлево, покрај екипите на ИО “Браќа Миладиновци”, ИПО “Галеб”, ИПО “Јадран”, ПСИО, ИО “Илинден” од Скопје, ИО “Гоце Делчев” од Св. Николе, ИО “Мирко Милески” од Кичево нашиот градски извиднички одред “Димитар Влахов” учествуваше со две екипи кои се натпреваруваа во областа на ноќна ориентација, движење под азимут како и игри на спретност и вештина. Во конкуренција на осумнаесет екипи во отежнати временски услови од константен дожд и магла, извидниците од Велес  успеаа да го освојат второто и десетто место во севкупна конкуренција.

Бојан Миклош

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu