Home / СУС Велес (page 2)

СУС Велес

Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција. ...

Read More »

Започнува XI училишна спортска манифестација – “Гимназијада“

Поттикнувањето на интересот кај младата популација за активно учество во професионалниот и рекреативен спорт, како и заложбите за генерален развој на спортот во Република Македонија се едни од основните принципи на кои е базирана владината политика за поддршка на младите, ...

Read More »

Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ обезбедија учество на Гимназијада Тетово 2018

Согласно со календарот на Регионални натпревари – турнири за сезоната 2017-2018 година, на 20.4.2018 год. (петок) се реализираше РЕГИОНАЛНИОТ турнир во ОДБОЈКА за СРЕДНИ училишта во МАШКА конкуренција. Натпреварите се реализираа во спортска сала при ООУ “Димитар Влахов“ во ШТИП. ...

Read More »

Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес, трети на државната училишна лига

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта  во машка конкуренција. После одигрувањето на првиот турнир кои се одржа на 26.03.2018 год.  во Велес во спортската сала при ССОУ ...

Read More »

Студио Модерна стратешки партнер на Федерацијата на училишен  спорт на Македонија

Студио Модерна склучи стратешко партнерство со Федерацијата на училишен  спорт на Македонија со кое се афирмира посветеноста на двата субјекта  да креираат поволен амбиент за унапредување на разбирањето на потребите  на учениците и поттикнување на младите  генерации да го засакаат ...

Read More »

Ракометарите на ООУ “Васил Главинов“ од Велес, први во државата

Во организација на Федереација на училишен спорт на Македонија и Сојузот на училишен спорт – Велес во спортската сала на ООУ “Блаже Конески“ во Велес на 29.3.2018 год (четврток) се одржа овогодинешното државно првенство во ракомет-машки за основните училишта. На ...

Read More »

Ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ втора во Општина Велес

Во организација на Сојуз на училишен спорт – Велес и Општина Велес, во периодот од 25 до 28 март оваа година се реализираше  општинската лига – ракомет (машки)  во која што учество земаа средните училишта од Велес. Натпреварите се организираат ...

Read More »

Државна училишна лига во одбојка во организација на ФУСМ

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта  во машка конкуренција. На 26.03.2017 год. (понеделник) во Велес во спортската сала при ССОУ “Коле Неделковски“ се одржа првиот турнир на ...

Read More »

Спортски натпревари по повод патрониот празник на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес

Во рамките на активностите по повод патрониот празник на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес, на 11.12.2017 год. (понеделник) во спортската сала при училиштето, се организираа спортски активности со учество на екипи од основните општински училишта “Васил Главинов“, “Св.Кирил и Методиј“ ...

Read More »

Одбојкарската екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ прва во Општина Велес

Во организација на Сојуз на училишен спорт – Велес и Општина Велес, во периодот од 15 до 22 ноември оваа година се реализираше  општинската лига – одбојка (машки)  во која што учество средните училишта од Велес. Натпреварите се организираат во ...

Read More »
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu