Home / Спортски настани

Спортски настани

Работилница на тема: “Фер игра во спортот“

Во рамките на активностите на Локален  совет за превенција на детско  престапнишво на Општина Велес , на 16.4.2019 год. (вторник) во ССОУ “Коле Неделковски“ се организираше работилница на тема “Фер игра во спортот“. Работилницата беше реализирана од страна на Катерина ...

Read More »

Велес Опен 2018 – организиран по седми пат

Во периодот од 20 до 23 септември на тениските терени во Градскиот парк во Велес се одржаа тениските натпревари во рамките на Отвореното првенство на Македонија – “Велес Опен“ во тенис за сениори и сениорки кое традиционално по седми пат ...

Read More »

Со фудбалски натпревари одбележан Денот на Европа – 9ти Мај

Со фудбалски натпревари помеѓу имагинарни европски екипи создадени од средните училишта во Велес, средби со младите и презентација на 6 европски земји,  во Велес на 9.5.2018 год. (среда) беше одбележан Денот на Европа 9ти Мај – Денот на победата над ...

Read More »

Честит 8 март – Денот на жената

Редакцијата на веб порталот www.kineziologija.mk, на сите припаднички од понежниот пол им го честита Мегународниот ден на жената 8ми Март,  денот кога се одбележува борбата на жените за економска, политичка и социјална рамноправност со мажите.

Read More »

Пред почетокот на европското ракометно првенство

Европското ракометно првенство во Хрватска  кое што ќе следи ќе биде доста неизвесно.  Хрватска заради домашниот терен е фаворит.  Лино како стар волк се врати да освои медал кои му недостасува.  Но сметам дека неговото време е поминато. Хрватскиот ракометен ...

Read More »

Среќен Бадник, честит Божик

Здружението Центар за Кинезиологија – Велес и редакцијата на веб порталот  www.kineziologija.mk на сите свои членови, читатели и соработници на  од православната вероисповест им ги честита  престојните празници Бадник и Божик со желба за здравје, среќа, успех, благосостојба и семејна хармонија. ...

Read More »

Среќна Нова 2018 и весели Божикни празници

Здружението Центар за Кинезиологија – Велес и редакцијата на веб порталот www.kineziologija.mk на сите свои членови, читатели и соработници им посакува Срекна Нова 2018  година и весели и среќни Божикни празници со желба за здравје,  среќа, успех, благосостојба и семејна ...

Read More »

ССОУ “Коле Неделковски“ со најдобри спортски резултати во 2017

Во рамките на манифестацијата Избор на спортист на градот за 2017 година во организација на Општина Велес и Сојузот на спортови на Велес на 29.12.2017 год. (петок) на бродот “Панини“ на Велешко езеро, Училишниот спортски клуб “Коле Неделковски“ – Велес ...

Read More »

Енис Небиовски – најдобар спортист на град Велес за 2017

Кајакарот на клубот Вардар од Велес Енис Небиовски е избран за најдобар спортист на град Велес на изборот кој традиционално го организира Сојузот на спортови поддржан од Општина Велес. Тој во годината која е зад нас стана Државен сениорски првак ...

Read More »

Професорот Ангелче Гушев – најуспешен спортски педагог за 2017 во Велес

Во рамките на манифестацијата Избор на спортист на град Велес за 2017 година во организација на Општина Велес и Сојузот на спортови на Велес на 29.12.2017 год. (петок) на бродот “Панини“ на Велешко езеро, професорот по спорт и спортски активности ...

Read More »
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu